FİZYOTERAPİ EKİBİ

FİZYOTERAPİ EKİBİ 2018-11-01T13:04:47+00:00
Fzt. Merve Gökçil
Fzt. Merve GökçilFizyoterapist
1991 yılında İstanbul’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi Genetik mühendisliğini bırakarak gerçek tutkusu olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümüne geçti.
Merve, American board of Physical Medicine and Rehabilitation Enstitüsinde “Kas iskelet sistemi ağrılarında Kuru iğneleme”, yine aynı yıl Acıbadem Sports tarafından düzenlenen miyofasyal tetik nokta – propriyoseptif terapi üzerine uluslararası HANDS-ON’dan eğitim aldı. Rocktape tarafından düzenlenen Kinesio Ağrı Bantı ve Rigid Bantlama Eğitimi alarak bantlama eğitmeni oldu. Daha sonra alternatif tıp ile ilgilenerek Hirudo Terapi ve Kupa yöntemini tedavi portfolyosuna ekledi.
Uluslararası Dorn Terapi yöntemini öğrenerek “Omurga Sağlığı Terapisti” oldu. Manuel terapi üzerine uluslar arası Mulligan eğitimi aldı. Üst ve alt ekstremiteye yönelik Osteopati kurslarına giderek manuel terapi alanında eğitimlerini tamamladı. 2015 yılından itibaren Eksen Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde nörolojik hastalar ile çalışmaktadır. Bu süre içerisinde Crossfit Balaban’da sporcu sağlığına yönelik çalışmalar yapmıştır.
Aralık 2016’dan itibaren Crossfit Skylight’a Fizyoterapist olarak destek vermektedir.
Uzm. Fzt. Cansu Hayıroğlu
Uzm. Fzt. Cansu HayıroğluUzman Fizyoterapist
1992 yılında İstanbul’da doğdu. 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra yine Yeditepe Üniversitesinde uzmanlık eğitimini tamamladı.
Uluslararası düzenlenen Fink&Walter Program’da ‘’Kinesiotaping ve Klinik Bantlama’’, ‘’Spor Yaralanmalarında Alt-Üst Ekstremite Mobilizasyon ve Manipulasyon’’, ve ayrıca ‘’Omurga Yaralanmalarında Mobilizasyon ve Manipülasyon’’ eğitimlerini alarak manuel terapi konusunda kendini geliştirdi. Daha sonra David G. Simons Akademisinde ‘’Kuru İğneleme’’ üzerine eğitimini tamamladı. Radyolojik görüntüleme konusunda eğitim aldı. Nörolojik Rehabilitasyon ve Duyu bütünleme alanında seminerler ve kongrelerde yer aldı.
Aralık 2015’ten beri Eksen Sağlık’ta Fizik Tedavi Doktoru Prof. Dr. Turan Uslu ile birlikte fizyoterapist olarak çalışmaktadır.
Yunus Emre Tepebaşı
Yunus Emre TepebaşıFizyoterapi Yardımcı Personeli
1999 yılında İstanbulda doğdu. Akşemsettin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Aneztezi bölümünden mezun oldu. Zeynep Kamil Hastanesi ve Ümraniye Özel Atlas Hastanelerinde stajlarını tamamladı. Eksen Sağlık Fizyoterapi ekibinden masaj eğitimi aldı. Eksen Sağlık ve Fizik Tedavi Merkezinde fizyoterapistlerle birlikte haziran 2018 den buyana yardımcı tekniker olarak çalışmaktadır.